Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr. 1 im. Janusza Korczaka

Polub nas

na Facebooku

Koło taneczne

Koło taneczne powstało z myślą o uczniach, którzy szczególną sympatią darzą muzykę i taniec. Zajęcia pozwalają młodzieży rozwijać zainteresowania, pożytecznie spędzać czas wolny, a jednocześnie dbać o zdrowie i rozwój fizyczny. Praca w zespole tanecznym uczy dyscypliny, odpowiedzialności i współdziałania. Pomaga kształtować pozytywne cechy charakteru, sprzyja nawiązywaniu i zacieśnianiu więzi koleżeńskich.

Nasze spotkania rozpoczynamy dynamicznym tańcem do muzyki dyskotekowej. Uczymy się kroków salsy, technik tańca hip-hop-u i tańca nowoczesnego. Dbamy o piękną sylwetkę, estetykę ruchu, rozwijamy poczucie rytmu oraz doskonalimy podstawowe cechy motoryki przydatne w tańcu, takie jak: siła, wytrzymałość, gibkość i zwinność. Dużo czasu poświęcamy na naukę przygotowywanej wspólnie choreografii. Przy tworzeniu nowych układów korzystamy z szerokiej gamy technik i gatunków tańca. Do najważniejszych należą: funky, hip-hop, jazz dance, taniec współczesny oraz tańce latynoamerykańskie.

Nasze koło taneczne pozwala przezwyciężyć nieśmiałość i stres. Uczestnicy stają się radośniejsi i bardziej otwarci oraz mogą realizować swoje marzenia, stając się tancerzami i choreografami.