Koło taneczne powstało z myślą o uczniach, którzy szczególną sympatią darzą muzykę i taniec. Zajęcia pozwalają młodzieży rozwijać zainteresowania, pożytecznie spędzać czas wolny, a jednocześnie dbać o zdrowie i rozwój fizyczny. Praca w zespole tanecznym uczy dyscypliny, odpowiedzialności i współdziałania. Pomaga kształtować pozytywne cechy charakteru, sprzyja nawiązywaniu i zacieśnianiu więzi koleżeńskich.

Nasze spotkania  rozpoczynamy dynamicznym tańcem do muzyki dyskotekowej. Uczymy się kroków salsy,  technik tańca hip-hop-u i tańca nowoczesnego. Dbamy o piękną sylwetkę, estetykę ruchu, rozwijamy poczucie rytmu oraz doskonalimy podstawowe cechy motoryki przydatne w tańcu, takie jak: siła, wytrzymałość, gibkość i zwinność. Dużo czasu poświęcamy na naukę  przygotowywanej wspólnie choreografii. Przy tworzeniu nowych układów korzystamy z szerokiej gamy technik i gatunków tańca. Do najważniejszych należą: funky, hip-hop, jazz dance, taniec współczesny oraz tańce latynoamerykańskie.

 Nasze koło taneczne pozwala przezwyciężyć nieśmiałość i stres. Uczestnicy stają się radośniejsi i bardziej otwarci oraz mogą realizować swoje marzenia, stając się tancerzami i choreografami.

                                                                                                                        zobacz foto